Jak wybrać idealną książkę dla 8-latka?

Lektura dla 8 latka

Jedną z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się twojemu dziecku w przyszłości, jest umiejętność czytania. Jak więc znaleźć odpowiednią lekturę dla swojego dziecka, która nie zamęczy i nie zrazi go do czytania książek, a także rozwinie jego wyobraźnię i poszerzy zasób słownictwa?

Książka jako prezent

Większość dzieci zdecydowanie wolałaby dostać w prezencie nowe zabawki, czy też grę wideo. Jak sprawić zatem, aby widok książki wywołał na twarzy malucha radość? Fantastycznym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat literatury jest dostarczanie mu treści przyjaznych dla oka, takich, które zaciekawią go i pozwolą mu szybko zaprzyjaźnić się z literaturą. Dobrym pomysłem na prezent dla naszego dziecka są książki zawierające łamigłówki obrazkowe. Jedną z takich książek jest lektura wydawnictwa Aksjomat pt. ,,Łamigłówki 7-letniej główki”. Książka ta zawiera wiele labiryntów, krzyżówek, a także zagadek logicznych, które wręcz idealnie sprawdzą się u trochę większych dzieciaków, które dopiero zaczynają przygodę ze szkołą. Jeśli twoje dziecko spędza dużo czasu przy komputerze, warto zainteresować się grami, w które na co dzień gra. Wiele z nich ma swoją kontynuację w formie książki. Przykładowo, jeśli dziecko lubi tworzyć budowle w grze Minecraft, możesz śmiało sprezentować mu książkę pt. ,,Minecraft kompaktowe konstrukcje” autorstwa Thomasa McBriena i Ryana Marsha. Książka ta z powodzeniem rozwinie jego wyobraźnię i umiejętności konstruowania budowli. Jeśli natomiast dziecko dość niechętnie podchodzi do nadmiernej ilości tekstu, warto wprowadzić go w tematykę komiksów. Duża ilość kolorowych obrazków połączona z krótkimi wypowiedziami bohaterów na pewno zainteresuje twoje dziecko. Dobrymi propozycjami komiksów na początek są m.in. ,,Kacze opowieści” od Disneya, czy też ,,Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy.

Poznaj zainteresowania dziecka

Książka idealnie sprawdzi się więc jako Prezent dla 8 latka polecane przez pedagogówNajważniejszym aspektem jest jednak zdobycie informacji na temat zainteresowań dziecka. Trafienie w jego gusta zwiększy szansę na sukces i pokaże mu, że literatura wcale nie musi być nudna.