Jaką książkę warto kupić ośmiolatkowi?

Książka jest świetnym pomysłem na prezent dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Obecnie na rynku dostępnych jest tak dużo ciekawych i wartościowych pozycji, że osoba dorosła nie powinna mieć problemu z zakupem pozycji nawet dla najbardziej wymagającej pociechy. Jaka książka najlepiej sprawdzi się na prezent dla 8 latka?

“Lukrecja” Anne Goscinny

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że “Lukrecja” została napisana przez córkę autora znanego wszystkim “Mikołajka”. Autorka postanowiła wraz z dwunastoletnią główną bohaterką – Lukrecją pomóc wejść czytelnikom w nastoletni świat. Jak wiadomo, nie zawsze jest on prawdziwy, idealny. Godny uwagi jest fakt, że pozycja bardzo dobrze oddziałuje na wyobraźnię dzieci. Jest nie tylko bogato ilustrowana, ale również została napisana z ogromnym poczuciem humoru. Książka porusza także bardzo istotne tematy, które będą pojawiały się w życiu zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

“Hedwiga” Frida Nilsson

Czytelnicy mają możliwość poznania tytułowej Hedwigi, gdy ta ma 7 lat. Należy mieć świadomość, że każdy tom będzie kolejnym rokiem z życia głównej bohaterki mieszkającej na co dzień w Szwecji. Pierwsza część została przez autorkę wypełniona wesołymi, prostymi i bardzo śmiesznymi opowieściami. Rodzice doceniają fakt, że Frida Nilsson postanowiła pokazać czytelnikom, że małe dzieci mają prawo nie tylko do własnych spraw, ale również problemów. Z kolei druga część dotyczy niezwykle trudnego tematu związanego z kłamstwem, a także fascynacją przez dziecko koleżankami, które posiadają rodziców z dużo większymi możliwościami finansowymi. 

“Tajemnica Złotych” Wzgórz Helena Dahlgren

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu opowieść o koniach, przyjaźni, a także magii. Główna bohaterka książki na samym początku wraz ze swoim tata przeprowadziła się na wyspę Jorvik. Warto zaznaczyć, że wspomniana wyspa jest znana z niezwykle pięknych koni. Godny uwagi jest fakt, że niewyjaśniona zagadka w pierwszej części pozostawiła zdecydowanej większości dzieci ogromny niedosyt.