Jaką książkę warto kupić ośmioletniemu dziecku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie nie jest skomplikowanym zadaniem kupić odpowiedni prezent dla 8 latka. Wystarczy wcześniej uzyskać informacje, jakie zainteresowania ma pociecha. Obecnie zarówno w księgarniach internetowych, jak i stacjonarnych dostępnych jest mnóstwo książek znanych wydawnictw i renomowanych autorów. Można mieć zatem pewność, że dziecko będzie zadowolone z otrzymanego prezentu. 

“Fantastyczny Pan lis”, autor Roald Dahl

Należy mieć świadomość, że temat omawianej książki może przypaść do gustu zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Rekomendowane jest najpierw przeczytać pozycję wspólnie z pociechą. Godny uwagi jest fakt, że w tekście użyte są zwroty, których osoby dorosłe często nie preferują w codziennej komunikacji. Można zatem porozmawiać z dzieckiem o tym, w jaki sposób zachowują się w poszczególnych sytuacjach bohaterowie. Warto wiedzieć, że bogate opisy trzech farmerów mogą przyczynić się do wzbogacenia dziecięcego słownictwa. Autor przedstawił bardzo intrygujące rozważania na temat własności czy kradzieży. 

Seria Niki i Tesla

Dzieci mogą być zafascynowane doświadczeniami, eksperymentami czy ciekawostkami przedstawionymi w książce. Cały zestaw składa się z sześciu tomów niezwykłych przygód. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w jednym z tomów pociechy będą miały możliwość znalezienia instrukcji dotyczącej tego, w jaki sposób skonstruować rękawicę nagrywającą dźwięki. Rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieci nie będą się nudzić czytając omawianą pozycję. 

 

Książka związana z zainteresowaniami dziecka

Jeżeli rodzice lub dziadkowie wiedzą, czym dokładnie w danym momencie życia pasjonuje się dziecko, mogą zaopatrzyć je w książkę związaną z jego zainteresowaniami. Jak wiadomo, obecnie na rynku dostępne są pozycje z każdej dziedziny. Miłośnikowi sportu można kupić książkę piłkarską z kolei dziecku, które uwielbia zwierzęta – ilustrowany atlas zwierząt. Rodzice mogą również spróbować zaintrygować pociechę danym tematem kupując określoną książkę.

Tagi: prezent dla 8 latka, prezenty, prezent